Band of brothers

Band of brothers

sobota, 26. februar 2011

Ablanca, 2004m

Danes spet pozen začetek ture ... tokrat se zbudim ob pol sedmih, vendar ne sam - tokrat z Eriko. Zakaj tokrat? Ponavadi pač ne prespi pri meni kadar imam naslednji dan v planu gore.  Logično in pametno! Nič ne zamerim, ima pač rajši jutranje poležavanje. Ne rečem, meni tudi včasih "paše" podaljšati ... problem je pa, da sem se nalezel službene bolezni  - ni važno ali je ponedeljek, sreda, sobota ali pa nekje vmes - avtomatsko se zbudim ob 6:00! Na trenutke za znoret!!! Ampak danes je mogla tudi Erika vstati zgodaj, saj je šla z mano .... pa ne na turo, ampak samo do Ljubljane na FU (za laike: Fakulteta za Upravo)

Odložim jo na Celovški, nato pa črta proti Gorenjski ... cilj je spet Pokljuka in nato dalje čez Viševnik na Ablanco. Danes nisem ravno med prvimi, že kar nekaj avtomobilov in gornikov je na parkirišču, nekateri se ravno odpravljajo. Gojzarje gor, gamaše gor, nahrbtnik gor - čeprav bi ga najraje dal dol, palice v roke in gremo. Prvi del poti mi je že znan in v trenutku sem na razpotju ... prvotni načrt je bil, da grem tu desno proti Lipanci in Srenjskemu prevalu (Čez Kačje robe) ... vendar me prvih nekaj metrov odvrne od te namere. Ravno gazit se mi pa ne da, sneg se predira in me ne drži na površju niti en korak! Obrnem in po klasični do vrha Viševnika. Po grebenu precej močno vleče, ravno tako na vršni flanki Viševnika ... posledično je precej spihano, na mesta do trave. Ostalo je preobražen sneg, večinoma pomrznjen. Kljub sneženju pred enim tednom je ponovno vse prehojeno, presmučano čez in čez. Res je oblegan tale Viševnik ... prave procesije. No ja, saj sem navsezadnje tudi jaz med njimi ;) ampak samo v prehodu. 

Na vrhu sem v uri in pol, malo pofotografiram in se za red-bullam nato pa naprej proti Ablanci. Pred mano opravi spust do Srenjskega prevala manjša skupina, katera nato napade Mali Draški vrh ... osebno se nebi upal, malo preveč je bilo znakov plazenja v grapi. No, njim uspe brez nezgode gor in dol. Meni pa tudi do vrha Ablance in nazaj na Viševnik. Tu je gaz manj uhojena in na mesta sem se prediral. Pa ni bilo panike, malo sem se utrujal in to je bilo vse. Na Rudnem polju pa spet cele orgije ... tokrat Tof in njegovo Euro sankanje. Kolone avtomobilov pa vse do križišča za Šport Hotel ... TNP? 

Še nekaj foto-utrinkov:

Že znan začetek  ....
... vendar za spremembo kljub slabšemu vremenu viden vrh ...
... flanka spihana do trave, ostalo pomrznjeno ...
... opasti na grebenu ...
... zveste spremljevalke ...
... proti Srenjskemu prevalu ...

... Mali Draški vrh ...
... in skupina, katera se je po grapi vzenjala nanj ...
... Veliki Draški vrh ...
... levo Ablanca, desno Studorski preval ...
... spet storž fotografija ;)


nedelja, 20. februar 2011

Dovška Baba, 1891m

Sobota je bila ponovno namenjena goram in gasilcem ... gore dopoldne in gasilci proti večeru. Tokrat sva se s sodelavcem odpravila proti Dovjam - smer Dovška Baba. Prvotno je bil cilj drug ...Veliko Kladivo (2094m) in okoliški vrhovi ... vendar sva se mu zaradi povečane nevarnosti plazov odpovedala. V Logatcu poberem sodelavca in "hajd" že sva na poti proti Gorenjski. V Dovjah sledim cesti skozi vas vse do mostu in manjše vodne elektrarne, zadnjih nekaj 100m po makedamu, vse do manjšega parkirišča. Kljub zame pozni uri, izpred avta sva štartala šele ob 8:30, smo hodili proti vrhu samo trije - midva in še en gornik, kateri pa je odnehal pri planšarski koči Dovška Rožca. Zaradi megle v spodnjem delu, slabše markiranosti in neshojene poti sva imela kar malo sreče z najinim so-gornikom. Njegove stopinje so naju vodile vse do zgoraj omenjene planšarske koče, kljub temu pa sva imela kar nekaj dela z gaženjem v novozapadli sneg. Megla naju zapusti tik nad gozdno mejo, kjer mešan gozd smreke in bukve zamenja ruševje, macesen in  travniki (trenutno prekriti s snežno odejo). Odprejo se prvi prekrasni pogledi na Julijske alpe, dolino Save in Ljubljansko kotlino ... prekrasno, spodaj megleno morje in pri nama sonček. Kaj hočeš lepšega? Pri Rožci si privoščiva daljši počitek, izmenjava nekaj besed in uživava v razgledih. Od tu naprej greva sama, čaka naju novozapadli sneg in nobene gazi ... fino! Zadnje pol ure se tako mučiva z gaženjem (na mesta do kolen) in pogledom na vrh ... več časa kot hodiva, dlje je vrh! Na grebenu začne tudi močneje pihati, o tem pričajo opasti, katere razkazujejo svojo lepoto proti prepadni Avstrijski strani! Sam vrh je kar precej spihan in doseževa ga kot prva pešaka danes, pred nama ga osvojijo le trije turni smučarji, ki kmalu odsmučajo proti dolini. Malo sva "fouž", saj naju čaka še dokaj naporen sestop v dolino. Z fenomenalnimi razgledi je najin  tri urni trud poplačan, nadaljnih 20 minut uživava in se sončiva na vrhu. Sam spust opraviva v eni uri in pol, se preoblečeva in odpeljeva v Mojstrano. Od zunaj si na hitro ogledava naš Planinski muzej (kdo jim je dal dovoljenje za tako gradnjo, kakor vem se morajo vse zgradbe skladati z arhitekturnimi značilnostmi okolice?) in nato končno spijeva prisluženo pivo! Še en manj obiskan in zelo lep razgledni vrh. Hvala Matija za predlog!

? ne vem kaj sm hotu ...
... med ruševjem ...
... morje megle in sonček ...
... sveža gaz ...
.... fenomenalno ...
... proti Rožcam mimo opasti ...
... čez napihan sneg vse do kolen ;)
... pogled mimo Rožc proti vrhu ...
... pogled proti Triglavu ...
....
Primož na poti proti vrhu ...
... pogled proti vzhodnim Karavankam ...
... pogled iz grebena proti planšarski koči ...
... še malo do vrha ...
... opasti proti vrhu ...
... na vrhu - počitek ...
... fotografija za storžke ;)
... pogled proti Kranjski Gori ...
... še zadnji pogled v dolino pred spustom.

sreda, 16. februar 2011

Novosti: Gasilska disciplina-Fire Combat Slovenija 2011

V soboto 12. februarja 2011 je v prostorih PGD Postojna potekal 1. sestanek vodstva tekmovanja, tekmovalcev ter kandidatov za prireditelje tekem, ki bodo potekale pod okriljem Državnega prvenstva Gasilske discipline – Fire Combat Slovenija 2011. Sestanek je bil sklican z namenom, da se sestavi organizacijski odbor, ki bo odgovoren za izvedbo državnega prvenstva ter določi vse podrobnosti povezane z izvedbo tekmovanja, ki bodo pripomogle k višjemu nivoju in še večji prepoznavnosti omenjene gasilske discipline. 

Prvi del sestanka je bil namenjen predstavitvi same discipline Fire Combat, do sedaj veljavnih pravil, predlogov za spremembo pravilnika, osebne in skupne opreme ter opreme in orodja, ki se uporablja na tekmovanju in postavitve le-te na poligonu. Predstavljene so bile tudi organizacijske značilnosti in predlagane spremembe. V obeh sklopih se je opozorilo na najpogostejše napake, ki so se dogajale v prejšnji sezoni. Sledila je razprava vseh prisotnih, posebej pa velja omeniti temo, ki jo je izpostavil poveljnik PGD Moste Roman Koncilija. Predlagal je spremembo pravila, ki udeležbo na tekmovanju omogoča le gasilcem, ki imajo opravljen tečaj za nosilca izolirnega dihalnega aparata (IDA). Po obsežni razpravi predlog ni bil sprejet.

Določen je bil organizacijski odbor tekmovanja, ki ga sestavljajo naslednji člani:

ORGANIZACIJSKI ODBOR DRŽAVNEGA PRVENSTVA
GASILSKE DISCIPLINE - FIRE COMBAT SLOVENIJA 2011







IME in PRIIMEK
FUNKCIJA

1
Milan Dubravac


2
Jure Čokl
stiki z javnostjo

3
Andrej Tratnik
predstavnik tekmovalcev

4
Martina Modic
predstavnica tekmovalk

5
Rudi Gomboc
organizator

6
Darjo Šuligoj
organizator

7
Nejc Jesenko
organizator

8
Branko Pečelin
organizator

9
Purkart Klemen
organizator

10
Janez Kukovič
organizator

11
Iztok Vutkovič
organizator








Člani organizacijskega odbora so dokončno potrdili in sprejeli podrobnosti v pravilniku, ki je bil predstavljen v prvem delu sestanka. Glavne sprejete novosti, ki se tičejo same izvedbe vaje in opreme, so naslednje:

1. poleg do sedaj obvezne opreme, je po novem obvezna tudi podkapa.

2. uporablja se karabine z ustreznim varovalom.

3. uporabljajo se »novi« cevni pritrdilci brez ostrih kljuk. 

4. delovno vrv in torbico si tekmovalca pred nastopom zvijeta (pripravita) sama.

5. na startu je po novem samo črta, ki označuje startno linijo, orodje si lahko tekmovalca zložita v poljubni širini (prej v okvirju; ostala postavitev in prepoved dotikanja orodja in opreme ostane enaka).

6. pred vstopom v rov je postavljena podlaga z merami 0,8 x 1m, v tem prostoru mora biti tekmovalec na vseh štirih (dotik podlage z rokami in koleni), rov mora imeti klančino, da ne pride do zatikanja cevi. 

7. navezava ročnika je nujno s križnim vozlom; spodnja zanka, ki je pod spojko, ni omejena.

8. vzpenjanje tekmovalca po lestvi – držanje za prečke je obvezno.Vsakršno morebitno zatikanje cevi ali spojk ob steno in rov rešujeta tekmovalca sama. V kolikor se cev razpne jo je potrebno zapeti nazaj, sicer sledi diskvalifikacija. Med vračanjem proti stolpu je potrebno ponovno premagati steno oziroma se splaziti skozi rov.

9. tekmovalec pri napačno vpeti vrvni zavori lahko ponovi vpenjanje, dokler mu ne uspe pravilno vpenjanje.

10. če tekmovalcu pade osmica oziroma karabin s stolpa, lahko vzame rezervo ali mu svojo po spustu po vrvi nazaj pošlje sotekmovalec (tisto, kar je padlo, tekmovalec ne sme več uporabiti).

11. pri spustu s stolpa se mora tekmovalec z obema stopaloma dotakniti obeh prečk. 

12. na prostoru, kjer se tekmovalec spusti s stolpa, mora biti položena mehka podloga ali blazina, zaradi dodatne varnosti, v kolikor jo lahko organizator zagotovi.

13. lutka mora biti težka 70 kg, izvedba ni nujno originalna, je pa priporočljiva.

14. lutka mora biti prenesena v označeni prostor velikosti 2x1 m in se z nobeno okončino ne sme dotikati črt, dotik črte se kaznuje.

15. za vse kategorije se pri raztegu cevi uporabljajo »B« cevi.

16. v primeru, če med vlečenjem raznese »B« cev oziroma v cevi ni tlaka, imata tekmovalca na razpolago dve možnosti - ali bosta vajo ponavljala ali pa se jima ob odprtju ročnika določi  5 sekund pribitka.

17. v primeru, da se tekmovalcu sname pljučni avtomat, si ga mora namestiti nazaj na razdalji 2 m, preden nadaljuje z vajo.

18. zbijanje tarče poteka v prostoru, ki je označen (spredaj in zadaj v razmiku 2m je označena črta, na straneh prostor ni omejen) in se lahko začne, ko sta oba tekmovalca v tem prostoru.

19. metanje katerekoli opreme in nešportno vedenje nista dovoljeni in se kaznujeta z diskvalifikacijo ekipe.

20. na poligonu so v času nastopa dvojic prisotni le nastopajoča tekmovalca, sodniki ter uradni snemalci in fotografi.

21. organizator mora pred začetkom tekmovanja omogočiti ogled in morebitni preizkus poligona in opreme. 

22. organizator na posamezno tekmovanje sprejme največ 50 ekip.

23. tekmovanje poteka v vsakem vremenu.

    Določen je bil uraden naziv tekmovanja: GASILSKA DISCIPLINA – FIRE COMBAT SLOVENIJA 2011

    Vsaka ekipa, ki bo tekmovala za državno prvenstvo, bo na začetku tekmovalne sezone vplačala 10 €. Tako zbrani denar se bo porabil za izdelavo uradnih majic državnega prvenstva, sčasoma za nakup enotne opreme, kot je lutka, pritrdilci, torbice in drugo. Glavni medijski sponzor bo tudi v letošnji sezoni Revija 112, ki v nagradni sklad za zmagovalce v kategorijah prispeva 500 €. V ta sklad bodo prispevali tudi posamezni organizatorji tekem za državno prvenstvo, ki bodo iz prijavnine, ki bo za posamezno tekmo znašala največ 20 € na par, 5 € od prijavljenega para nakazali v denarni sklad (denar bo pri posameznem organizatorju, znana vsota glede na število prijavljenih bo pred zaključkom prvenstva dodeljena v sklad). Na posameznih tekmah organizatorji vsem podelijo priznanja za sodelovanje, najboljšim podelijo medalje. Podelitev ostalih nagrad je neobvezujoča in je odločitev posameznega organizatorja.

    Izdelana bo tudi nova uradna spletna stran tekmovanja www.firecombat.si, v kateri se bodo objavljale vse zadeve, povezane v zvezi s tekmovanji: pravila, opis tekmovanja, razpisi, organizatorji, rezultati, štartne liste, predstavitev ekip, tekmovalcev in drugo. Stran se bo redno ažurirala. Za to sta odgovorna Blanka Jakopin in Jure Čokl. Prijave na tekmovanja bodo možne tudi z uradne spletne strani neposredno na spletno mesto organizatorja. V sezoni 2011 bo za državno prvenstvo organiziranih 6 tekem, od tega bodo 4 najboljše posameznega para štele za razvrstitev v skupnem seštevku. V kolikor se katera od tekem ne bo izpeljala, se bo posledično prilagajalo tudi število tekem, upoštevanih v končnem seštevku in sicer po sledečem načinu: 6, 5 izpeljanih tekem – upoštevajo se 4 najboljši rezultati, 4 tekme – 3 najboljši rezultati, itd. Vse morebitne spremembe bodo objavljene na uradni spletni strani.  

    V primerjavi s preteklo sezono se bo spremenil tudi način točkovanja. Točke bodo dobile dvojice, uvrščene od 1. do 10. mesta, in sicer:

    1. mesto – 12 točk
    2. mesto -  10 točk
    3. mesto – 8 točk
    4. mesto – 7 točk
    5. mesto – 6 točk
    6. mesto – 5 točk
    7. mesto – 4 točke
    8. mesto – 3 točke
    9. mesto – 2 točki
    10. mesto – 1 točka

    Določeni so bili organizatorji, kraji in datumi tekem, ki bodo sodila v okvir tekmovanja in tekme, ki bodo vključene v točkovanje za državno prvenstvo. Tekme, ki bodo štele za državno prvenstvo so naslednje:

    • 16.04. 2011 PGD Tolmin
    • 07.05. 2011 PGD Ledine
    • 04.06. 2011 PGD Britof
    • 18.06. 2011 PGD Rakek
    • 27.08. 2011 PGD Žiri
    • 01.10. 2011 PGD Šentjur ne šteje za državno prvenstvo
    • 08.10. 2011 PGD Zagorje mesto
    Ostale tekme v sklopu tekmovanja Gasilska disciplina Fire Combat Slovenija 2011, ki pa ne bodo štele v točkovanje za državno prvenstvo:

    • PGD Idrija Gasilski izziv - 11.6. 2011 
    • PGD Škofja Loka – rezervni organizator
    • PGD Leskovec Gasilski boj – datum še ni znan

    Za org. odbor zapisali:

    Martina MODIC,
    Andrej TRATNIK
    Jure ČOKL

    torek, 15. februar 2011

    Vikend ....

    V soboto sem si vzel skoraj celotno dopoldne za spanje ... pa saj sem ga bil potreben po poznem prihodu iz Švedske in celodnevnem utrujajočem čakanju na letalih in letališčih. Spanje, no skoraj nezavest, do 11.ure dopoldne. Neprecenljivo! Popoldne sem se udeležil sestanka glede organizacije in izvedbe pokalnega tekmovanja v Gasilski disciplini - Fire Combat. PGD Rakek sodeluje kot organizator ene izmed šestih pokalnih tekem - datum tekmovanja na Rakeku je 18. junij. In ja, čaka nas kar precej dela! Letošnje leto bo za nas tekmovalce naporno, razburljivo in adrenalinsko ... poleg že zgoraj omenjenih šestih pokalnih tekem nas čaka še ena nepokalna tekma FC v Šenčurju pri Celju, Gasilski izziv v Idriji, Gasilski boj v Leskovcu, Fire Combat v Balah (HR), Riječke vatre (HR), Firefighter combat challenge (predvidoma v Kopru), ... pa še kakšna tekma vmes, mogoče tudi kakšen gasilski relly? Ja, res bo lepo gasilsko leto. Erika se ga že veseli ;)

    Po sestanku smo šli z Tino in Renatom še v Portusa na eno pijačko in nekaj položit na zob. Pice so še vedno enako dobre in enako velike - vsem štirim nam je "komaj" uspelo zmazati eno. Vmes pade še dokončni dogovor glede nedeljskega obiska term Snovik, nato pa samo še spat - še vedno mi manjka nekaj uric.

    Nedelja je turobna, deževna in primerna ravno za poležavanje v toplicah. Ker vemo, da plavanje človeka zlakotni smo preventivno poiskali gostilno - našli smo Izbo. Prekleto dobra hrana! Domači rezanci na 101 način, sladice (mene osebno ne ganejo) in za konec še domače višnjevo žganje. Bomba! Čeprav sem kasneje ugotovil, da imam poleg "alergije" na borovnice tudi "alergijo" na višnje. Pa vseeno! Nad termami Snovik nisem bil kaj posebno impresioniran, en notranji bazen in en zunanji z tobogani, kateri pa v zimskem času ne deluje. Pa vendar ni slabo urejeno in bazen je bazen! Ker je bila nedelja in so te terme edine v tem delu Slovenije je bila posledična kar precejšnja gneča, vendar smo si vseeno izborili ležalnike ... sledilo je namakanje in skupinsko poležavanje. Za zaključek nedelje smo si privoščili še večerjo v kitajski restavraciji na Brezovici, kjer sem med drugim srečal sošolca iz tečaja za gasilske častnike.

    Ponedeljek je bil rezerviran za tradicionalni valentinov skok v Blejsko jezero - zame tokrat prvič. Z eno besedo: BOMBA! Drugo leto ponovimo ...

    ... valentinovi skakalci v vodo ...

    sobota, 12. februar 2011

    Stockholm fair 2011

    V Sloveniji praznični Prešernov dan, mi trije Brestovci pa na Brnik ... pardon, letališče Jožeta Pučnika ... in proti Švedski. Že začetek je bil lep ... pridem po službeno Alhambro in ne užge. Ja super, akumulator se je spraznil ... potrebni bodo kabli in še en avto zato pokličem Viktorja in kmalu je avto v teku. Do letališča gre nato brez problema, parkiramo v parkirno hišo in se "bukiramo". Sledi varnosti pregled: vse v "gajbice" in med tem, ko lovim hlače, da mi ne padejo (pas gre namreč dol) mi začne detektor piskati ... sranje, pa so me dobili! Osebni pregled, sezuvanje čevljev in nazdnje so odkrili ... nič! Naročimo si kavico in sok, nato pa sledi vkrcavanje na letalo Adrie. Na letališču Dunaj smo v dobri uri, kjer presedemo na avstrijsko letalo za Stockholm. Sledi še dve uri in pol leta do letališča Arlanda, katero je glavno letališče za Stockholm in okolico. Nočni let nam omogoči, da vidimo mesto Stockholm iz ptičje perspektive ponoči... zanimivo in lepo, otočki osvetljeni z lučmi, ceste, ... lep nočni ogled mesta. Po pristanku se spravimo na avtobus (jaz kot 16-letnik), ki nas odpelje do centralne postaje ... približno 40km vožnje. 

    Ker smo že malo lačni se odpravimo proti centru mesta - peš - in že kar v prvo najdemo odlično restavarcijo Buon apetito. Tu smo hodili na večerje še vse preostale dni. Odlična ponudba italijanskih jedi! Sledi dva dni sejma; sestanki s kupci, potencialnimi kupci, ogled novosti na Skandinavsekm tržišču, iskanje novih idej ... v glavnem veliko hoje, pogajanj in bolečih podplatov. Da ne bom dolgovezil še nekaj ugotovitev:

    1. brez bunde ali toplih oblačil nikoli na Švedsko - posebej pozimi. To bi mi morala povedati že zdrava pamet, vendar mi ni ...?!

    2. Taksisiti in vozniki mestnih avtobusov so v večini tujci (predvsem naši rojaki iz bivše Juge in ostalih vzhodnih držav) ...

    3. Švedska je glede na naš standard prekleto draga! Malo pivo 54 SEK, pa kaj si ti nor ... dobrih 6 eur! Tudi ostalo ni poceni, vendar je pri pijači najbolj opazno ... samo, če pogledamo: večerja 119 SEK in eno pivo 54 SEK (to je pol večerje).

    4. Če ne znaš voziti po snegu ne bodi voznik na Švedskem. Tu namreč ni pluženja cest, posipajo samo s kamenjem ... če bi bila pri nas avtocesta in obvoznica taka kot na Švedskem (neplužena) bi bil totalen kolaps in nešteto smrtnih žrtev. Tu pa se promet umiri in vsi vozijo v celo ... nisem videl niti ene prometne nesreče zaradi zdrsa. Promet pa umirjen in po pravilih, nobene nestrpnosti!

    5. Letala nimajo 13 vrste!

    6. Od vseh stevardes pa so najlepše naše!!! 

    Zadnji dan pa nas je zajel snežni metež, kateri se je nadaljeval tudi v dopoldnevu odhoda. Sledili so odpovedi letov, prestavljanje letov, čakanje na letališču, čakanje na letalu,... kdo gledal Terminal od Tom Hanks??!!  Po 4 urah čakanja nas Lufthansa končno dvigne in prepelje do Frankfurta. Tu sledi še nadaljnih 7 ur čakanja do naslednjega letala Adrie ... saj smo tistega za ob 14:00 uri zamudili. Za konec sledili še malo tekanja med izhodoma B4 in B12 - razlog? V roku 20 minut sta proti Sloveniji in letališču J.P. leteli dve Adrini letali, kateri sta povzročili totalno zmedo ... kdo je na katerem letu in na katerem izhodu? Nikjer pa oznake vrat za posamezen let. 

    Na Švedsko bi se še vrnil, vendar ne v mesta ... totalna depresija! Aja, zaradi popolne zasedenosti mi ni uspelo obiskati nobene gasilske enote, sem pa naredil nekaj fotografij z gasilsko tematiko.

    ... gasilnik na prah v našem hotelu - zanimiva izvedba ...
    ... skandinavski tip pohištva - Brest pohištvo d.o.o.
    ... avla našega hotela
    ... ribja juha ...
    ... testenine ....
    zanimivo - iz lesa spodaj narediti stol....
    .. testenine na 101 način ...
    o ja...seveda lahko :)
    ... sistem za ozelenitev stene ....
    fire vagon :) ....
    ... 1xS9, 1xS6, 2x požarni prt in osnovna prva pomoč ....
    ... stockholm ponoči in v snegu ...
    ...
    ... še vedno sneži ...
    ... in obstali smo na tleh ....
    ... power kiss - brezžično polnjenje baterije mobilca na letališču Frankfurt ...



    nedelja, 6. februar 2011

    Gasilci ...

    No, spet se je nabralo nekaj stvari o gasilcih ... v bližnji prihodnosti me čaka kar nekaj dela, enega bolj pomembnega od drugega. Ja, spet bodo celi dnevi posvečeni gasilstvu ... bomba! Prvo se bo potrebno posvetiti organizaciji Fire Combat tekmovanja na Rakeku, kot eden izmed organizatorjev bom imel prekleto veliko dela in odgovornosti. Upam, da bomo imeli letos več sreče kot lansko leto - da ne bo poplav ali kakega drugega sra..a! Istočasno bo potrebno začeti tudi s treningi za samo tekmovanje ... moram reči, da se že prav veselim. V bistvu že prav otročje veselim .... jeeaa! Nekaj kondicije bom prinesel že iz zimskega obdobja - tole gorništvo dela prave male čudeže, ostalo pa bom prinesel nazaj s tekom. Ostane sam še taktika in usklajenost s partnerjem. Čisto samo za intermezzo: danes me je Vid prepričal in smo šli teč v Rakov Škocjan - prosim, da me drugič nekdo, ko dobim podobno idejo, useka po glavi. Zakaj? Po prvih 500m sem dobil bukove noge, očitno malo preveč zame po včerajšnem krampanju po Turski gori. Nadaljevanje teka je bilo sam še mučenje, brez veze vglavnem.

    Ta teden sem že kar krepko zagrizel v delo orodjarja, med drugim sem skupaj z ostalimi montiral omarico za radijske postaje, katero mi je izdelal Tomaž in postoril še par malenkosti. Naslednji projekt, kateri naju čaka z Vidom je izdelava in montaža shranjevalnih polic nad garderobnimi omaricami. Tako se bo pridobilo nekaj prostora v samem orodišču, pa še več pregleda bo nad opremo. 

    Omarica za radijske postaje in baterijske svetilke v orodišču
    Danes smo imeli tudi redne operativne vaje. Ker je Rok moral predavati na tečaju za Gasilca je vskočil naš poveljnik, ki je pripravil vaje na temo gašenja vnetljivih tekočin. Odpeljali smo se na plato pred osnovno šolo, kjer smo pripravili poligon in vse potrebno za vadbo. Preizkusili smo več načinov gašenja na večih vnetljivih tekočinah. Nekaj fotografij je tukaj:

    ... posoda za vadbo ...
    ... nekatere je tudi zeblo ;)
    ... gašenje s klasiko in turbo ročnikom ...
    ... gašenje ...
    ... gašenje z VT ...
    ... lepota ognja - dokler je pod nadzorom!
    ... gašenje z peno ...
    ... penast čevelj ali pena na čevlju?
    Ta teden pa na Švedsko, službeno na ogled pohištvenega sejma. Napišem kaj o tem, ko se vrnem ... mogoče obišem tudi kakšno gasilsko enoto ;)